myinspirationss.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

Makijaż

Baza pod makijaż – jak wybrać odpowiednią?

Baza pod makijaż – jak wybrać odpowiednią?

Perfekcyjny makijaż to najlepszy sposób na podkreślenie kobiecej urody – nienaganny make-up powinien bazować na sprawdzonych kosmetykach, które zagwarantują uzyskanie naturalnego i trwałego efektu.

Przygotowania do makijażu – o czym pamiętać?

Pierwszym, niezwykle istotnym krokiem, który zapewni wykonanie nieskazitelnego makijażu jest dokładne oczyszczenie twarzy oraz jej dogłębne nawilżenie – oczyszczenie i nawilżenie skóry przyczyni się między innymi do wydłużenia trwałości makijażu.

Dodatkowo przed wykonaniem makijażu warto zadbać także o wybór sprawdzonych kosmetyków, które zapewnią nie tylko trwały i naturalny efekt, ale będą również bezpieczne dla skóry. Kupując kosmetyki kolorowe warto pamiętać o tym, by były one pozbawione sztucznych składników, które mogłyby powodować zanieczyszczenie cery, przyczyniając się do wystąpienia poważnych problemów skórnych.

Wybierając kosmetyki do makijażu warto zadbać także o idealne dopasowanie kolorystyczne produktów, mając na uwadze to, że źle dobrany kolor pudru czy podkładu może zniszczyć naturalny efekt makijażu.

Do czego służy baza pod makijaż?

Baza pod makijaż to niezwykle przydatny produkt, którego głównym zadaniem jest wzmocnienie trwałości make-upu. Dodatkowo baza zapewni także uwydatnienie kolorów kosmetyków i przyczyni się do ich równomiernego nałożenia.

Baza pod makijaż tworzy barierę pomiędzy skórą i kosmetykami do makijażu, dzięki czemu produkty takie jak puder czy podkład są mniej narażone na utlenianie. Dzięki bazie można zminimalizować także ryzyko połączenia produktów makijażowych z sebum.

Jak wybrać odpowiednią bazę pod makijaż?

Marki kosmetyczne oferują szeroki wybór różnego rodzaj baz pod makijaż, dlatego też dobór produktu spełniającego wszystkie potrzeby skóry nie powinien stanowić większego problemu.

Przy wyborze idealnego kosmetyku warto zwrócić uwagę na główne mankamenty skóry, pamiętając o tym, że baza pod makijaż może pomóc między innymi w skutecznym wygładzeniu zmarszczek czy zniwelowaniu widocznego zaczerwienienia. Pośród baz pod makijaż znajdą się także produkty nawilżające, rozświetlające czy matujące – wybór odpowiedniej bazy powinien opierać się więc przede wszystkim na indywidualnych potrzebach cery.

Ponadto przy zakupie bazy do makijażu warto zwrócić uwagę także na skład i konsystencję produktu, wybierając kosmetyk, który nie zapcha porów i nie spowoduje bolesnych podrażnień skóry. Dobrym pomysłem może okazać się zakup specyfiku o delikatnej, kremowej konsystencji, który szybko się wchłonie, idealnie przygotowując cerę do dalszych zabiegów upiększających.

Udostępnij