Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Szczotkowanie na sucho? 5 powodów, dla których każda kobieta powinna to robić!

10 stycznia 2022 Szczotkowanie na sucho


Szczotkowanie na sucho to wielkie odkrycie branży kosmetycznej w ostatnich latach. Regularne wykonywanie tego zabiegu przynosi wiele korzyści dla zdrowia i urody. Wystarczy tylko 5-10 minut masażu dziennie, aby już po niedługim czasie zauważyć spektakularne efekty. Oto 5 korzyści, które przynosi szczotkowanie ciała na sucho!

Pobudzenie krążenia krwi i limfy

Szczotkowanie ciała pobudza krążenie krwi oraz wzmacnia włosowate naczynia krwionośne. Lepiej ukrwiona i dotleniona skóra jest jędrniejsza i ma równomierny koloryt. Usprawnianie krążenia limfy poprzez masaż szczotką pomaga równomiernie rozmieścić limfę w naczyniach limfatycznych, zapobiegając miejscowym obrzękom.

Ujędrnienie skóry i redukcja cellulitu

Szczotkowanie skóry pobudza proces odnowy naskórka, elastyny i kolagenu. Zatrzymana woda w komórkach skóry właściwej tworzy nierówności na skórze zwane cellulitem. Szczotkowanie skóry na sucho pomaga odprowadzić wodę ze skóry właściwej, rozbija nierówności w tkance, jednocześnie poprawiając krążenie limfy.

Peeling i redukcja wrastających włosków

Złuszczanie martwego naskórka poprzez szczotkowanie skóry na sucho jest tak samo efektywne co stosowanie tradycyjnych peelingów. Wrastające włoski to niemały problem wielu kobiet. Mieszki włosowe, zasłonięte martwym naskórkiem uniemożliwiają wzrastanie włosa w prawidłowym kierunku. Używani szczotki do ciała, pomaga odblokować mieszki włosowe, zapobiegając ich nieprawidłowemu wrastaniu pomiędzy warstwy skóry.

Spłycenie rozstępów

Rozstępy powstają na skutek rozciągnięcia skóry z powodu gwałtownego przybrania na masie, zmiany kształtu sylwetki w okresie dojrzewania i ciąży lub z powodu intensywnego budowania masy mięśniowej. Używanie szczotki na sucho sprawia, że skóra w tych miejscach staje się lepiej ukrwiona, czyli lepiej dotleniona i odżywiona. Przyspiesza to syntezę kolagenu, przez co rozstępy ulegają spłyceniu.

Ułatwianie wnikanie składników aktywnych do organizmu

Szczotkowanie skóry na sucho pobudza krążenie limfy i krwi. Złuszcza także martwy naskórek, co ułatwia składnikom aktywnym, zawartym w kosmetykach, wnikanie do skóry. Dzięki temu zjawisku skóra jest bardziej jędrna i lepiej odżywiona.

Szczotkowanie skóry na sucho przynosi szereg korzyści dla zdrowia i urody. Regularny, trwający parę minut masaż ujędrni skórę, właściwie ją odżywi, uelastyczni i poprawi jej ogólną kondycję. Szczotkowanie poprawia krążenie krwi i limfy w ciele, przez co działa pobudzająco, energetyzująco i antydepresyjnie.

Palarnie kawy

Redakcja myinspirationss.pl

"myinspirationss" to prestiżowa redakcja internetowa, która specjalizuje się w tematach związanych z modą, włosami, urodą oraz makijażem. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, inspirujących stylizacji oraz praktycznych porad związanych z dbałością o wygląd i dobre samopoczucie. Zespół redakcyjny "myinspirationss" to doświadczeni eksperci z branży beauty i fashion, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w odkrywaniu własnego stylu i piękna. Celem redakcji jest nie tylko promowanie zdrowego podejścia do urody i mody, ale także inspirowanie do eksperymentowania z wyglądem oraz podnoszenia pewności siebie poprzez dbałość o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bransoletki z koralem
listwy przypodłogowe
Jak wybrać idealny kolor podkładu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealny kolor podkładu