Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Peeling scrub – dlaczego warto pamiętać o złuszczaniu skóry?

22 stycznia 2022 Scrub


Peeling nie tylko oczyszcza skórę, ale także usuwa zewnętrzną warstwę skóry, która zawiera również martwe komórki naskórka. Zazwyczaj wierzchnia warstwa skóry potrzebuje około miesiąca na odnowę — peeling skraca ten czas. Peeling scrub ma takie samo przeznaczenie, ale jest kosmetykiem znacznie bardziej inwazyjnym.

Czy złuszczanie poprawia wygląd skóry?

Z wiekiem nasze komórki odnawiają się wolniej. To dotyczy też komórek skóry. Skóra często wydaje się sucha i łuszcząca. Złuszczanie może spowodować, że na powierzchni skóry pojawią się nowe i zdrowe komórki, które lepiej wchłaniają środki nawilżające. Dzięki temu skóra jest lepiej chroniona przed wysuszeniem.

Peeling działa na trzech poziomach:

– Rozluźnia martwe komórki skóry z górnej warstwy skóry
– Wspomaga krążenie krwi
– W niektórych przypadkach zawarte w niej kryształki soli lub cukru lekko drapią skórę, co powoduje rozpoczęcie jej programu naprawczego i ponowne wytwarzanie nowych komórek.

Peeling mechaniczny i chemiczny

Rozróżnia się peeling mechaniczny i chemiczny. Przy peelingu mechanicznym skórę traktuje się gąbką, pędzelkiem lub produktami takimi jak mielone migdały czy pestki moreli. Peeling chemiczny pielęgnuje skórę hydroksykwasami, niektórymi kwasami glikolowym lub mlekowym. Jeśli dermatolog wykonuje peeling chemiczny, stosuje silniejsze środki.

Złuszczanie — jak często?

Delikatny peeling możesz stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Delikatnie masuj skórę, a następnie nałóż na skórę krem nawilżający. Jeśli masz bardzo wrażliwą lub delikatną skórę, powinieneś wcześniej zapytać swojego dermatologa, który produkt jest dla Ciebie odpowiedni.

Kiedy złuszczać skórę?

Zima zbiera swoje żniwo w niskich temperaturach, braku światła słonecznego i suchym powietrzu. Tekstura skóry ulega zmianie, a metabolizm komórek ulega spowolnieniu. Dodatkowo suche powietrze pozbawia skórę naturalnych czynników nawilżających. W efekcie skóra zwykle zaczyna się rozciągać, a cera staje się szara i ziemista. Lepiej złuszczać wieczorem niż rano. Chociaż skóra jest bardziej jędrna rano, ponieważ nie była jeszcze narażona na zewnętrzne wpływy środowiska, efekt jest minimalny.
Nie należy złuszczać skóry przed wyjazdem na wakacje. Usuwanie zewnętrznych warstw w ramach peelingu zmniejsza naturalną wrażliwość skóry na światło, przez co łatwiej może wystąpić oparzenie słoneczne.

Jaka jest różnica między peelingiem do twarzy a peelingiem do ciała?

Peeling do ciała zamienia suche, szorstkie obszary skóry w strefy miękkie w dotyku. Odpowiedzialne za to są ziarna soli morskiej, piasku, cukru itp., które są znacznie grubsze w porównaniu z peelingiem do twarzy. Zawierają również odżywcze olejki, które wiążą wilgoć i uelastyczniają skórę. Specjalna rękawica do peelingu wzmacnia efekt. Lepiej nie używać peelingu do ciała na twarzy, ponieważ granulki mogą zbyt mocno podrażnić cienką skórę twarzy.

Najlepsze domowe sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Redakcja myinspirationss.pl

"myinspirationss" to prestiżowa redakcja internetowa, która specjalizuje się w tematach związanych z modą, włosami, urodą oraz makijażem. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, inspirujących stylizacji oraz praktycznych porad związanych z dbałością o wygląd i dobre samopoczucie. Zespół redakcyjny "myinspirationss" to doświadczeni eksperci z branży beauty i fashion, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w odkrywaniu własnego stylu i piękna. Celem redakcji jest nie tylko promowanie zdrowego podejścia do urody i mody, ale także inspirowanie do eksperymentowania z wyglądem oraz podnoszenia pewności siebie poprzez dbałość o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bransoletki z koralem
listwy przypodłogowe
Jak wybrać idealny kolor podkładu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealny kolor podkładu