myinspirationss.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

MakijażTwarz

Makijaż różowy – podstawowe informacje

Makijaż różowy – podstawowe informacje

Makijaż różowy jest bardzo kobiecy i twarzowy. Pasuje on do wielu typów urody, jednak wymaga dobrania odpowiedniego odcienia różu do rodzaju cery, w tym barw chłodnych, neutralnych lub o ciepłej tonacji.

Czym cechuje się makijaż różowy?

Jak wspomniano powyżej, różowy makijaż jest subtelny i pasuje do różnych typów twarzy. Poza tym, z jego dobrodziejstw mogą korzystać kobiety o niebieskich, szarych i zielonych oczach. Tego typu makijaż sprawia, że twarz wydaje się młodsza, a skóra bardziej świetlista. Co ważne, makijaż różowy może być z powodzeniem stosowany zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.

Na co należy zwracać uwagę wykonując różowy makijaż?

Przed przystąpieniem do pracy ważny jest wybór odpowiednich kosmetyków. Odcień różu powinien być w tym wypadku dobrany w zależności od koloru tęczówki oka oraz rodzaju cery i włosów. Rozbielony i delikatny róż pasuje blondynkom, podczas gdy brunetki powinny wybierać róż w ciemniejszym i malinowym odcieniu. Kobiety posiadające włosy rude powinny stawiać zaś na róż o ciepłych tonach wpadających w złoto czy kolor brzoskwiniowy. Tego typu produkty pasować będą również paniom o naturalnie ciemnej lub opalonej skórze twarzy. Co ważne, ten sam kolor powinien się przewijać w różnorodnych kosmetykach do makijażu. Zbliżone kolorystycznie mogą być zatem cenie do powiek, róż do policzków, a nawet błyszczyki czy pomadki. W ostatnim przypadku mogą być one wybierane również w kolorze nude, czyli bardzo naturalnym i neutralnym.

Jakie inne elementy należy brać pod uwagę wykonując tego typu makijaż?

Podczas wykonywania tego typu makijażu należy zachować szczególną ostrożność w przypadku posiadania cery z naturalną tendencją do tworzenia zaczerwienień. Przed aplikacją cieni lub różu warto zatem zadbać o staranne zakamuflowanie popękanych naczynek czy innych tego typu zmian skórnych. Mogą one bowiem sprawiać, że skóra wydaje się czerwona i nie prezentuje się atrakcyjnie. W tym przypadku czerwień dodatkowo będzie potęgowana poprzez wykorzystywanie kosmetyków o różowym odcieniu. Mankamenty cery warto ukryć za pomocą odpowiednio dopieranego podkładu, korektora pod oczy czy pudru.

Na jakie produkty warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są między innymi palety z cieniami. W tym wypadku warto wybierać kosmetyki, które posiadają cienie w co najmniej kilku tonacjach i odcieniach. Poza tym, w każdej kobiecej kosmetyczce powinien znaleźć się róż do policzków oraz pomadka lub błyszczyk. Bazę pod makijaż powinien zaś stanowić dobrany kolorystycznie do rodzaju cery dobrej jakości podkład.

Udostępnij