myinspirationss.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

Ciało

Kwasy – sprawdzony sposób na przebarwienia

Kwasy – sprawdzony sposób na przebarwienia

Przebarwienia to jeden z najczęstszych i najbardziej uciążliwych problemów skóry – zmiany hormonalne, promieniowanie UV czy predyspozycje genetyczne to tylko jedne z wielu przyczyn powstawania nieestetycznych zmian pigmentacyjnych.

Czym są i skąd biorą się przebarwienia?

Przebarwienia to często występujące zmiany pigmentacyjne pojawiające się na skórze. Powstawanie przebarwień wiąże się z niedoborem lub nadwyżką melaniny, czyli barwnika odpowiadającego za kolor skóry – wszelkie zaburzenia w produkcji melaniny mogą prowadzić do powstawanie uciążliwych i nieestetycznych zmian.

Do powstawania przebarwień mogą przyczyniać się zarówno czynniki wewnętrzne takie jak predyspozycje genetyczne czy zaburzenia hormonalne, ale także różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, do których zaliczyć można między innymi niekontrolowaną ekspozycję na działanie promieni słonecznych. Przebarwienia mogą występować również na skutek działania niektórych leków.

Kwasy na przebarwienia – czy warto?

Kwasy na przebarwienia to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poradzenie sobie z nieestetycznymi zmianami pigmentacyjnymi. Kwasy pomagają w równomiernym rozmieszczeniu melaniny w skórze, przyczyniają się także do przyspieszenia procesu usuwania barwnika i zredukowania niektórych przyczyn powstawania przebarwień.

Dodatkowo duży wybór produktów i zabiegów zawierających kwasy pomaga w znalezieniu opcji dopasowanej do stanu i potrzeb skóry – na rynku kosmetycznym można znaleźć między innymi różnego rodzaju kremy, maski oraz peelingi z kwasami, oprócz tego można zdecydować się także na wykonanie zabiegu z kwasami w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Kwas mlekowy na przebarwienia – delikatny sposób na piękną skórę

Kwas mlekowy to jeden z najłagodniejszych kwasów, który oprócz wyrównania kolorytu i likwidacji przebarwień przyczyni się także do mocnego nawilżenia skóry.

Kwas mlekowy doskonale złuszcza naskórek i jest świetnym środkiem antybakteryjnym. Ponadto jego zdolności do zatrzymywania wody w naskórku zapobiegają nadmiernemu przesuszaniu skóry. Kwas mlekowy sprawdzi się w przypadku skóry dojrzałej, pobudzając ją do produkcji elastyny i kolagenu.

Kwas glikolowy – skuteczny sposób na przebarwienia

Kwas glikolowy to jedna z najskuteczniejszych substancji na przebarwienia – kwas glikolowy ma silne działanie rozjaśniające, oprócz tego charakteryzuje się także wysoką efektywnością jeżeli chodzi o złuszczanie i przyspieszanie procesów regeneracji naskórka.

Kwas glikolowy stanowi jeden z kwasów owocowych AHA, charakteryzujących się łatwością przenikania w głąb skóry. Kwas glikolowy sprawdzi się doskonale w przypadku skóry dojrzałej, przyczyniając się do jej dogłębnej regeneracji, wyrównania kolorytu i zauważalnego spłycenia zmarszczek.

Udostępnij