Strona główna
Włosy
Tutaj jesteś

Jak pielęgnować kręcone włosy?

26 stycznia 2022 Kręcone włosy


Prawidłowa pielęgnacja kręconych włosów to dość trudne i czasochłonne zadanie – posiadaczki burzy loków powinny zadbać między innymi o mocne odżywienie i nawilżenie włosów, które zapobiegnie ich nadmiernemu przesuszaniu, doskonale podkreślając skręt.

Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja kręconych włosów może przysporzyć nie lada problemów, szczególnie w przypadku osób, które zapominają o ich odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu.

Warto pamiętać o tym, że kręcone włosy – pozbawione odpowiedniej dawki składników odżywczych – mogą mieć tendencję do puszenia i przesuszania, sprawiając wrażenie zniszczonych i pozbawionych życia. Dodatkowo w pielęgnacji włosów kręconych warto pamiętać także o odpowiednim nabłyszczaniu – kręcone włosy bardzo często przyjmują bowiem matowy, pozbawiony blasku odcień.

Mycie i odżywianie włosów kręconych powinno odbywać się przy użyciu specjalnych kosmetyków, w których składzie nie powinno zabraknąć między innymi protein, pantenolu czy witaminy B. Warto pamiętać także o tym, że rozczesywanie włosów kręconych powinno odbywać się wyłącznie na mokro, przy użyciu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Dodatkowo włosy przed rozczesywaniem należy pokryć odżywką o intensywnym działaniu nawilżającym.

Mycie włosów kręconych – o czym pamiętać?

Włosy kręcone uwielbiają łagodne i naturalne szampony – w przypadku mocnego skrętu doskonale sprawdzą się między innymi kosmetyki o właściwościach nawilżających. Dobrym pomysłem może okazać się zakup szamponu z aloesem, który doskonale nawilży i odżywi włosy, nie powodując przy tym ich nadmiernego obciążenia.

Podczas mycia włosów kręconych warto zwrócić uwagę na to, by zbytnio ich nie poplątać – ruchy wykonywane podczas zabiegu mycia powinny być zatem bardzo delikatne. W przypadku kręconych włosów sprawdzi się również stosowanie techniki polegającej na nałożeniu odżywki, szamponu i zakończeniu całego procesu ponownym nałożeniem odżywki – włosy umyte w ten sposób zyskają niezwykłej sprężystości oraz staną się błyszczące i gładkie.

Pielęgnacja włosów kręconych – czego unikać?

Najczęstszym błędem w pielęgnacji kręconych włosów jest ich niepoprawne rozczesywanie – kręcone włosy pod żadnym pozorem nie powinny być rozczesywane na sucho, może to bowiem doprowadzić to do ich mocnego zniszczenia i napuszenia.

Dodatkowo przy wyborze produktów do pielęgnacji warto unikać kosmetyków bazujących na alkoholu. Kręcone włosy powinny wystrzegać się także niektórych olejków takich jak olej kokosowy czy masło shea, które mogłyby powodować nadmierne obciążenie włosów.

Palarnie kawy

Redakcja myinspirationss.pl

"myinspirationss" to prestiżowa redakcja internetowa, która specjalizuje się w tematach związanych z modą, włosami, urodą oraz makijażem. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, inspirujących stylizacji oraz praktycznych porad związanych z dbałością o wygląd i dobre samopoczucie. Zespół redakcyjny "myinspirationss" to doświadczeni eksperci z branży beauty i fashion, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w odkrywaniu własnego stylu i piękna. Celem redakcji jest nie tylko promowanie zdrowego podejścia do urody i mody, ale także inspirowanie do eksperymentowania z wyglądem oraz podnoszenia pewności siebie poprzez dbałość o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

henna do włosów
Kręcone włosy
Olejek do włosów

Jesteś zainteresowany reklamą?

Olejek do włosów