Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Czy warto stosować kosmetyki naturalne?

29 czerwca 2022 Kosmetyki naturalne


W obecnych czasach panuje swoista moda na stosowanie kosmetyków naturalnych. Są one polecane zarówno podczas codziennej pielęgnacji, jak również w przypadku pojawienia się dolegliwości, w tym na przykład zmian skórnych.

Z czego wynika popularność tego typu kosmetyków?

Kosmetyki zawierające substancje pochodzenia naturalnego są cenione z uwagi na ograniczone ryzyko wystąpienia podrażnień po ich stosowaniu. Są one pozbawione sztucznych aromatów, barwników i parabenów, a w zamian za to zawierają duże ilości witamin i innych składników odżywczych. W tego typu kosmetykach występują również olejki eteryczne, oleje i ekstrakty roślinne. Poza tym, w naturalnych kosmetykach mogą być wykorzystywane produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym choćby miód czy mleko, ale składniki te są pozyskiwane bez szkody dla zwierząt. Produkcja godnych polecenia kosmetyków opiera się na metodach fizycznych, w tym suszeniu, tłoczeniu, filtracji czy destylacji. Dzięki temu produkty te zachowują swoje unikalne i dobroczynne właściwości nawet po procesie obróbki. Co ważne, kosmetyki naturalne nie są testowane na zwierzętach.

Jakich składników pozbawione są tego typu kosmetyki naturalne?

Jak wspomniano powyżej, w składzie kosmetyków pochodzenia naturalnego nie ma parabenów, barwników i aromatów. Są one wolne od konserwantów, przesuszającego skórę alkoholu czy substancji pochodzących z ropy naftowej. Nie ma w nich zatem parafiny czy olejów mineralnych, które powodują zatykanie porów skóry oraz utrudniają wchłanianie przez nią substancji odżywczych. Kosmetyki pochodzenia naturalnego są również wolne od silikonów czy surowców modyfikowanych genetycznie.

Kto może korzystać z dobrodziejstw tego typu kosmetyków?

Produkty pochodzenia naturalnego mogą i powinny być stosowane przez osoby borykające się z problemem nadmiernej wrażliwości skóry, która wykazuje tendencje do występowania podrażnień. Poza tym, są one polecane dla osób ze skórą problematyczną, czyli tłustą, trądzikową i mieszaną. Nie bez znaczenia jest fakt, że kosmetyki naturalne są hipoalergiczne i bezzapachowe. To zdecydowanie ogranicza ryzyko występowania reakcji alergicznych. Nie może ono być jednak zredukowane do zera, ponieważ w przypadku niektórych osób uczulonych, dodatek olejków eterycznych czy ziół może wywołać niepożądaną i nadmierną reakcję obronną organizmu. Z tego powodu przed zastosowaniem kosmetyków należy uważnie przeanalizować ich skład, a w wybranych przypadkach wykonać tak zwaną próbę uczuleniową. Polega ona na aplikacji niewielkiej ilości kosmetyku na skórę oraz dokonaniu obserwacji reakcji organizmu na kontakt z potencjalnym alergenem.

Najlepsze domowe sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów

Redakcja myinspirationss.pl

"myinspirationss" to prestiżowa redakcja internetowa, która specjalizuje się w tematach związanych z modą, włosami, urodą oraz makijażem. Jej działalność skupia się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, inspirujących stylizacji oraz praktycznych porad związanych z dbałością o wygląd i dobre samopoczucie. Zespół redakcyjny "myinspirationss" to doświadczeni eksperci z branży beauty i fashion, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać czytelników w odkrywaniu własnego stylu i piękna. Celem redakcji jest nie tylko promowanie zdrowego podejścia do urody i mody, ale także inspirowanie do eksperymentowania z wyglądem oraz podnoszenia pewności siebie poprzez dbałość o siebie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bransoletki z koralem
listwy przypodłogowe
Jak wybrać idealny kolor podkładu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak wybrać idealny kolor podkładu